LØBSPROGRAM

Team AURA Energi-CK Aarhus har igen i 2019 et ambitiøst løbsprogram, der både tæller ind- og udenlandsture.

Løb med fed markerer løb med TV-dækning
 


Se det komplette program herunder.

FEBRUAR 
21. - 24. februar - Tour of Antalya (UCI 2.2 - Tyrkiet)

MARTS 

2. marts - Ronde van Groningen (Holland) 

3. marts - Gent Stadlen (Holland)

24. marts - Zuid-Kempense Pijl Mol-Sluis (Belgien) 

30. marts - Rundt um Aschleffel (Tyskland)

31. marts - Meldgaard Løbet Rødekro 

APRIL

6. april - Sæsonstart Sjælland

7. april - Sæsonstart Sjælland

13. april - Intego Løbet Hedensted

20. april - Påskecup Thy

21. april - Påskecup Hjørring

22. april - Påskecup Aalborg

27. april - Grand Prix Herning (DCU-Cup) (TV2 SPORT)

28. april - CK Djurs

 

MAJ 

4. maj - GP Himmerland (UCI 1.2) (TV2 REGIONERNE)

5. maj - Rent Liv Løbet Skive (UCI 1.2) (TV2 REGIONERNE)

9. maj - CCC Tour (UCI 2.2 - Polen)
10. maj - CCC Tour (UCI 2.2 - Polen) 
11. maj - CCC Tour (UCI 2.2 - Polen) 

12. maj - CCC Tour (UCI 2.2 - Polen) 

19. maj - Grenaa

21. maj - Kolobzeg GP (Gadeløb)

22. maj - Baltyk Karkonozse Tour (UCI 2.2 - Polen)
23. maj - Baltyk Karkonozse Tour (UCI 2.2 - Polen)
24. maj - Baltyk Karkonozse Tour (UCI 2.2 - Polen)
25. maj - Baltyk Karkonozse Tour (UCI 2.2 - Polen)
26. maj - Baltyk Karkonozse Tour (UCI 2.2 - Polen)
 29. maj - Fleché du Sud (UCI 2.2 - Luxemborg)
30
. maj - Fleché du Sud (UCI 2.2 - Luxemborg)
31. maj - Fleché du Sud (UCI 2.2 - Luxemborg)

JUNI
1. juni - Fleché du Sud (UCI 2.2 - Luxemborg)
2. juni
 - Fleché du Sud (UCI 2.2 - Luxemborg)
3. juni
 - Fleché du Sud (UCI 2.2 - Luxemborg)

9. juni - Pinsecup Silkeborg

10. juni - Pinsecup Herning

11. juni - Pinsecup Randers

13. juni - Oberösterreichrundfahrt (UCI 2.2 - Østrig) 
14. juni - Oberösterreichrundfahrt (UCI 2.2 - Østrig)

15. juni - Oberösterreichrundfahrt (UCI 2.2 - Østrig)

15. juni - DM Hold

16. juni - Oberösterreichrundfahrt (UCI 2.2 - Østrig)
16. juni - Demin Cup 2. afdeling 

22. juni - Middelfart

27. juni - Dansk Mesterskab i enkeltstart (TV2 SPORT)
30. juni - Dansk Mesterskab i linjeløb (TV2 SPORT)

JULI

24. juli - Dookola Marzowsza (UCI 2.2 - Polen)
25. juli - Dookola Marzowsza (UCI 2.2 - Polen)

26. juli - Dookola Marzowsza (UCI 2.2 - Polen)

27. juli - Dookola Marzowsza (UCI 2.2 - Polen)


AUGUST
2. august - Hansa Bygg Kalmar Grand Prix (Gadeløb - Sverige)

3. august - Hansa Bygg Kalmar Grand Prix (UCI 1.2 - Sverige)

8. august - Aars Gadeløb

10. august - Kolding

11. august - Demin Cup

17. august - Aarhus

 

SEPTEMBER

1. september - Demin Cup

7. september - Jysk-Fynsk-Mesterskab

8. september - Jysk-Fynsk-Mesterskab

15. september - Demin Cup Finale

21. september - Odder

22. september - Hobro

28. september - Tønder

29. september - Sønderborg 

SIDST OPDATERET DEN 5. FEBRUAR

  • Facebook App Icon
  • Instagram App Icon

© 2017-2019 by Frederik Muff
All rights belong to AURA Energi-JS.dk

TES4.png